Jak urządzić mały przedpokój na jesień-zimę? Przytulne i funkcjonalne inspiracje na jego aranżację.

Jak urządzić mały przedpokój na jesień-zimę? Przytulne i funkcjonalne inspiracje

Zapraszam Was do naszego mieszkania. Pierwsza przestrzeń do której wejdziecie po przekroczeniu progu to przedpokój. Nie zaskoczy Was zatem, że chcemy aby jego wnętrze było przytulne i zapraszające. Jednak poza walorami estetycznymi, miejsce to musi spełniać praktyczne potrzeby domowników. Szczególnie w chłodnych miesiącach, gdy kurtka staje się obowiązkowym elementem garderoby i zawsze warto ją mieć pod ręką. 

Jak urządzić mały przedpokój na jesień i zimę? Znalazłam na to swój sposób. Łapcie przytulne, estetyczne i funkcjonalne inspiracje na dodatkiktóre odmienią Twój hol o 180° w jedyne 10 minut!

Jak urządzić mały przedpokój na jesień-zimę? Przytulne i funkcjonalne inspiracje na jego aranżację.


Co nieco o naszym przedpokoju i roli jaką gra w mieszkaniu...

Mieszkamy z mężem w domu wielorodzinnym z moimi dziadkami. Jednak zarówno my, jak i dziadkowie mamy odrębne mieszkania na różnych piętrach. Układ na każdym piętrze jest identyczny. Przedpokój to pierwsza przestrzeń do której wchodzi się po przekroczeniu progu drzwi do mieszkania. Jednocześnie przedpokój łączy wszystkie pokoje na piętrze, więc naturalnie jest najczęściej użytkowanym pomieszczeniem.

przytulny przedpokój aranżacja na jesień i zimę

Z racji, że znajduje się w tak istotnym położeniu, nasz przedpokój musi być praktyczny, a meble i dodatki nie mogą zagracać drogi. To dlatego w jego aranżacji stawiamy na minimalizm łączony z funkcjonalnością. Nie mówię jednak, że brakuje tu miejsca na dodatki. Nic bardziej mylnego! 


Estetyczne i funkcjonalne dodatki, które wprowadzają ciepło w dom

1. Miękkie tkaniny

Wprowadzenie miękkich tkanin do wnętrza na czas jesieni i zimy to gwarantowany sukces na przytulny dom. Pamiętajmy jednak, że dekorujemy przedpokój. To miejsce z założenia ma pełnić praktyczne zdanie, dlatego ogranicz miękkie dodatki do minimum, ale nie rezygnuj z nich :).

Zamiast dużego dywanu, postaw na mały dywanik na uboczu. Ja wybrałam do przedpokoju biały dywanik futerko, który mimo swego koloru świetnie się trzyma. Zimne wnętrze ocieplisz też kładąc na krzesło kocyk w barwach natury - to zrobi świetny klimat ❤.

aranżacje przedpokój ceramiczny domek i tekstylia


jak ocieplić wnętrze? dywanik futerko inspiracje
2. Wieszak i ozdoba w jednym 

Podczas urządzania mieszkania czerpaliśmy inspiracje ze skandynawskiego stylu. Minimalizm i prostota, jasne podłogi oraz ściany, a to wszystko przełamane czernią.

Gdzieniegdzie drewno spotyka się z metalem. Tak jest tutaj. Metalowy wieszak na ubrania w kształcie drzewa jest ze sklepu https://domowanie.pl/ i świetnie wpasował się w estetykę wnętrza. Stawiając na ten nawiązujący do natury kształt sprawiliśmy, że wieszak jest swego rodzaju ozdobą pokoju, nie rzuca się w oczy, a przy tym spełnia swoją funkcję.

metalowy wieszak drzewo gdzie kupić

3. Małe, ale znaczące dodatki

To właśnie te pozornie niepotrzebne dekoracje robią robotę we wnętrzu. Z nimi od razu jest pogodniej i pozwalają nam lepiej zorganizować się przed wyjściem z domu.

Akcesoria dekoracyjne poza tym, że ładnie wyglądają to mają też pełnić funkcję organizera. Tak jest w przypadku małej ozdobnej tacy lastryko. U nas to miejsce na klucze - w końcu problem z ich gubieniem raz na zawsze zniknął :). 

Metalowa półeczka to mój ulubiony element. Daje niezliczone możliwości aranżacyjne. Osobiście lubię ją dekorować akcesoriami typowymi dla danej pory roku, dlatego jesienią nie mogło zabraknąć na niej dyni, czy też figurki z jelonkiem.

Nie zapomnij też o komodzie na drobiazgi jak: szale, czapki, rękawiczki. Z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego do swojego wnętrza wśród mebli z https://domowanie.pl/73-meble-wojcik

przytulny przedpokój jak urządzić?jak urządzić mały i wąski przedpokój? sposób na przytulną i funkcjonalną aranżację

- wpis powstał we współpracy reklamowej z Domowanie.pl -

Prześlij komentarz

Cenię sobie SZCZERE komentarze, które nadają sens temu blogowi .Staram się odpisywać na każdy komentarz i za wszystkie serdecznie DZIĘKUJĘ :*

My Instagram

Copyright © Sandina.pl to blog o modzie, domu i urodzie. Made with by OddThemes. Support WebLove.PL.