Czym myć panele podłogowe, aby ich nie zniszczyć i uniknąć smug? 3 zasady skutecznej pielęgnacji.

Czym myć panele podłogowe, aby ich nie zniszczyć i uniknąć smug?
Bez wątpienia panele podłogowe są odporniejsze na ścieranie, zarysowania i odbarwienia niż podłogi wykonane z naturalnego drewna. Przy tym nie wymagają szczególnej konserwacji czy  odświeżania. Są mało kłopotliwe. Jednak mimo to, warto poświęcić swoim panelom podłogowym minimum pielęgnacyjnej uwagi, aby cieszyć się ich pięknem jak najdłużej. Zatem czym myć panele podłogowe, aby ich nie zniszczyć i uniknąć smug?

Trzymaj się tych 3 sprawdzonych zasad pielęgnacyjnych, a Twoje panele będą wyglądać jak nowe przez kolejne kilka lat!


Czym myć panele podłogowe, aby ich nie zniszczyć i uniknąć smug? 3 zasady skutecznej pielęgnacji


1. Przed myciem dokładnie odkurz posadzkę


Krok pierwszy to dokładne odkurzenie powierzchni paneli. Najlepiej robić to regularnie, co kilka dni, nawet jeśli nie masz zamiaru w tym dniu myć podłogi.

Dlaczego powinno się odkurzać panele również przed ich myciem? Dlatego, że jeśli tego nie zrobisz to rozprowadzane pod wilgotną ścierką twarde okruchy mogą tworzyć drobne, ledwo widoczne rysy na wierzchniej powłoce paneli. Z czasem powtarzania się takiego tarcia na powierzchni, panele mogą widocznie matowieć. 

Mówiąc zwięźle, regularne odkurzanie zapobiegnie ich zbyt wczesnemu zmatowaniu.

2. Jakim mopem najlepiej myć panele? 

Jeśli używasz mopa parowego to bezpieczniej będzie wrócić do tradycyjnego. Mop parowy to świetne urządzenie, ale nie nadaje się do każdej powierzchni. Wysoka temperatura pary jaką generuje mop parowy, może niszczyć najbardziej zewnętrzną warstwę zabezpieczającą panelę. Co za tym idzie? Z czasem panela stanie się matowa i mniej odporna na wilgoć oraz zarysowania.

W przypadku paneli podłogowych zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest użycie lekko zwilżonej ścierki, mopa paskowego lub mopa z dozownikiem jak ten Quick-Step ze sklepu https://fachura.net/ (który dokładnie oczyszcza powierzchnię podłogi, a przy tym jest znacznie delikatniejszy od mopa parowego). 

Jakim mopem najlepiej myć panele?

Aby uniknąć smug, myj panele (również te winylowe w jodełkę jak https://fachura.net/105-panele-winylowe-jodelka ) wilgotną nakładką na mopa zgodnie z kierunkiem nadrukowanych słoi. Jeśli masz taką możliwość, zaraz po umyciu wycieraj suchą szmatką do sucha nadmiar wody - w tym samym kierunku.

Pamiętaj, że panele ze swojej natury nie lubią zbyt wiele wody. Nadmiar wilgoci może je odkształcić (nawet w przypadku paneli o wysokiej klasie ścieralności i wodoodporności), dlatego co jakiś czas warto zastosować środki konserwujące powierzchnię paneli oraz fugi.

3. Duet MUST HAVE: płyn do codziennego mycia i płyn do konserwacji powierzchni

Panele mają wiele zalet, ale posiadają również swoją piętę Achillesa. Są nią krawędzie, które wykazują znacznie mniej odporne właściwości na wilgoć w stosunku do całej laminowanej powierzchni paneli. Dobre panele posiadają powłokę hydrofobową, jednak i w ich przypadku warto regularnie zabezpieczać panele odpowiednimi środkami do pielęgnacji.

Czym myć panele podłogowe? 

Jeśli Twoje panele pachną jeszcze nowością i potrzebujesz jedynie czegoś co odświeży ich wygląd i nie zostawi smug to sięgnij po butelkę płynu do mycia podłóg Quick-Step. To sprawdzony przeze mnie środek do codziennej pielęgnacji, który doskonale czyści uporczywe plamy, a przy tym nie zostawia smug i osadów na podłodze. Przy tym ładnie wydobywa kolor i blask paneli.

jaki płyn do mycia paneli podłogowych?

Od czasu do czasu warto też przemyć powierzchnię paneli podłogowych dedykowanym im płynem do konserwacji paneli podłogowych. W sklepach są dostępne różne preparaty.

Najbardziej lubię te
środki, które myją, ale też chronią przed wilgocią, odnawiają połysk i maskują delikatne rysy. Z pomocą takiego środku łatwo odnowisz lekko zużyte panele. Jak to działa? Po umyciu tego typu płynem, na powierzchni paneli tworzy się lekko połyskująca warstwa ochronna, która jest samo ścieralna i pozostaje na panelach przez kilka tygodni. Gdy warstwa ochronna zetrze się pod nogami, warto powtórzyć proces nałożenia płynu podczas kolejnego mycia. To z pewnością wydłuży żywotność paneli i zabezpieczy je przed niepożądanymi rysami.Czym myć panele podłogowe, aby ich nie zniszczyć i uniknąć smug?

- wpis powstał we współpracy ze sklepem Fachura -

Prześlij komentarz

Cenię sobie SZCZERE komentarze, które nadają sens temu blogowi .Staram się odpisywać na każdy komentarz i za wszystkie serdecznie DZIĘKUJĘ :*

My Instagram

Copyright © Sandina.pl to blog o modzie, domu i urodzie. Made with by OddThemes. Support WebLove.PL.