Przenośna parownica do ubrań marki Deerma HS200. Poznaj moją opinie po 30 dniach testowania.

przenośna parownica do ubrań marki xiaomi Deerma HS200

Po tym jak pierwszy kupiłam ręczne żelazko parowe już nie potrafiłam wrócić do tradycyjnego. To zupełnie odmienia jakość prasowania. Streamer do ubrań szybko się nagrzewa, a para radzi sobie z najtrudniejszymi zagnieceniami, a nawet bakteriami! Nie potrzebujemy deski do prasowania - wystarczy wieszak. W dodatku jest mobilny oraz możemy nim prasować w pionie i poziomie, np. zawieszone już zasłony. Parownica do ubrań marki Deerma HS200 to kolejne takie urządzenie w moich rękach.

Mocno przyłożyłam się do tej recenzji, ponieważ mam porównanie. Z dotychczasową parownicą do ubrań (swoją drogą marki, która jest liderem na rynku) miałam już wiele przygód - ostatnio po raz trzeci odebrałam ją z serwisu. Pod żadnym pozorem nie mylcie tutaj parownicy z generatorem pary - to zupełnie oddzielne urządzenia. Przyjrzyjmy się zatem Deerma Streamer 2 w 1 - czy warto kupić i jak wypada na tle innych marek?


W tym wpisie znajdziesz:

  • Jak wygląda standardowe wyposażenie zestawu
  • Specyfikacja
  • Jak działa parownica do ubrań?
  • Moje podsumowanie czy warto kupić

Jak wygląda zestaw po otwarciu pudełka?


Po otwarciu kartonu ujrzymy zapakowaną w folię i zabezpieczoną styropianem parownicę. Możemy być pewni, że urządzenie było bezpieczne w trakcie transportu. W zestawie znajdziemy również instrukcję w języku polskim, miarkę do wody aby napełnić zbiornik oraz plastikową pokrywę na cały komplet. Tak naprawdę jest wszystko to czego nam potrzeba do użytkowania. W sumie to zaskoczyło mnie fajne rozwiązanie na zwijanie kabla gumową trytytką.


Żelazko parowe możemy schować pod specjalnie przygotowaną na żelazko pokrywą którą otrzymujemy w zestawie. Spód/podkładka na którą kładziemy żelazko i ta pokrywa tworzą po nałożeniu całość. Zamykane jest na mały zatrzask po prawej stronie - widoczny na zdjęciu. Bardzo fajna sprawa i pierwszy raz się spotykam z takim rozwiązaniem, a pozwala trzymać całość w jednym miejscu i z łatwością schować do szafy czy nawet głębszej szuflady.


Specyfikacja urządzenia

Moc [W]: 1100
Rodzaj stopy: ceramiczna
Pojemność zbiornika na wodę: 110 ml
Podwójne zabezpieczenie termostatu
Możliwość prasowania w pionie i poziomie
Wytwarzanie pary [g/min]: 19
Wytwornica pary: ciągłe wytwarzanie pary
Waga: 0,99 kg
Temperatura pary: do 180 stopni C


Jak działa parownica do ubrań?

Zanim ręczna parownica do ubrań zostanie wprawiona w ruch to oczywiście musimy napełnić zbiornik wodą - najlepiej robić to za pomocą dołączonego do zestawu lejka z miarką. Polecam też wlewać do zbiornika przefiltrowaną wodę, aby zapobiec osadzeniu się kamienia. Następnie włączamy urządzenie i dioda sygnalizuje nam gotowość urządzenia do działania. Deerma HS200 to urządzenie tak naprawdę 2 w 1. Co to oznacza? Możemy używać jej jako parownicy w sposób pionowy, albo jak klasyczne żelazko ze stopą - w sposób poziomy. Oba te elementy choć z pozoru stanowią całość to są w pełni do rozłożenia - wystarczy przekręcić rączkę i już mamy oddzielne elementy.


Urządzenie pozwala nam prasować w pionie i poziomie. A to wszystko bez potrzeby rozkładania dużej deski do prasowania. Wystarczy nam wieszak. Przy materiałach, które są dość cienkie przyda się nam jednak coś do podłożenia z tyłu wieszaka, bo para przelatuje na wylot i prasowanie po prostu jest nieefektywne oraz zajmuje znacznie więcej czasu niż zazwyczaj.

Jeśli zapytacie czy można taką parownicą przypalić jakieś ubranie to pewnie jest to możliwe do zrobienia, ale przyjdzie to z większą trudnością niż przy klasycznym żelazku :) Wiem to z doświadczenia i za to tak bardzo lubię parownice, bo nie muszę przejmować się za bardzo temperaturą.

Para nagrzewa się aż do 180 stopni Celsjusza dzięki czemu skutecznie zabija bakterie osadzające się na tekstyliach.Moja opinia:


Zacznę od wyglądu streamera. Bardzo podoba mi się design i jego kompaktowość. Dwa urządzenia w jednym, a jednak zgrabnie się prezentują i zajmują mało miejsca. Jedynie mogłabym się przyczepić jakości plastiku, który łatwo się rysuje oraz jakości zamykania zbiornika z wodą, bo nie wiem jak będzie się sprawować przy dłuższym użytkowaniu.

Cieszę się, że zbiornik na wodę ma aż 110 ml pojemności. Pozwala mi to na spokojne wyprasowanie na raz ok. 4 mocno wygniecionych ubrań typu koszula lub marynarka. W moim poprzednim streamerze miałam 70 ml i to jest kompletna pomyłka - czasem nawet pary nie starczało na 2 ubrania. Im większy zbiornik tym zwykle większa możliwość prasowania na jednym uzupełnieniu zbiornika ❤ Uwierzcie, ten brak latania co chwilę po wodę bardzo wpływa na komfort pracy.

W specyfikacji dowiaduję się, że parownica ma 19g uderzenia pary na minutę - wydaje się mało, ale jeśli tak jest faktycznie to nie widzę różnicy w użytkowaniu między Deermą, a parownicą którą używałam dotychczas (a ta miała wytwarzanie pary 24g/min). Z pomocą Deerma HS200 prasuje się bardzo dobrze i moim zdaniem efektywnie prasuje nawet duże zagniecenia.

Stopa klasycznego żelazka jest dość zgrabna i z łatwością wchodzi w trudno dostępne miejsca jak guziki, kołnierzyk.

Urządzenie wytwarza parę w sposób ciągły, co jest zupełną odmiennością w stosunku do parownicy którą dotychczas używałam (tam naciskaliśmy przycisk by włączyć parę). Nie przeszkadza mi to rozwiązanie. 

Jestem pozytywnie zaskoczona tym, że Deerma HS200 nagrzewa się w ekspresowym tempie. Wystarczy zaledwie 25 sekund (i zauważyłam, że czasem jest to i krótszy czas) aby była gotowa do użycia! To jest naprawdę WOW, bo większość parownic na rynku potrzebuję na to od 30 sek do aż 1 minuty. Fantastyczna sprawa, bo wyciągam ją w dowolnym momencie, nawet przed szybkim wyjściem z domu i parownica jest gotowa do prasowania.

Moim zdaniem to dobre żelazko parowe w rozsądnej cenie
, ponieważ cenowo i jakościowo nie odstaje od innych tego typu urządzeń na rynku. Prasowanie nim jest wygodne, samo żelazko jest lekkie i poręczne. Jednak najważniejsze dobrze prasuje, nawet największe zagniecenia.


Prześlij komentarz

Cenię sobie SZCZERE komentarze, które nadają sens temu blogowi .Staram się odpisywać na każdy komentarz i za wszystkie serdecznie DZIĘKUJĘ :*

My Instagram

Copyright © Sandina.pl to blog o modzie, domu i urodzie. Made with by OddThemes. Support WebLove.PL.