Jakie rolety do sypialni? Modne aranżacje okien z roletami w roli głównej.

Jakie rolety do sypialni? Modne aranżacje okien z roletami w roli głównej.
Rolety w sypialni to świetny element dekoracyjny, ale ich rola jest znacznie ważniejsza - dbają o Twój dobry sen izolując ilość wpadających promieni słonecznych do wnętrza domu. Do tego ograniczają nagrzewanie się pomieszczenia, co jest szczególnie przydatne w pokojach po stronie południowej. Zastanawiasz się jakie są teraz modne rolety na rok 2022? Czy wybrać rzymskie, drewniane, a może zaciemniające? Jaka jest pomiędzy nimi różnica i jak prezentują się w oknie?

Mam dla Ciebie kilka propozycji na nowoczesne rolety do sypialni, przy których naprawdę porządnie się wyśpisz o każdej porze dnia i nocy. Poznaj też ciekawe pomysły na ich aranżację w oknie.

Jakie rolety do sypialni? Modne aranżacje okien z roletami w roli głównej. 

1. Rolety rzymskie

Rolety rzymskie tego roku ochoczo wróciły do łask. Są bardzo eleganckie, wykonane z materiału. Charakteryzują się specyficzną fałdą, która powstaje podczas odsłonięcia okna. Pięknie prezentują się we wnętrzach w stylu glamour oraz tych inspirowanych stylem ludwikowskim.

rolety rzymskie w sypialni inspiracje zdjęcia
Źródło zdjęć: Pinterest.com


2. Fotorolety na wymiar w 100% zaciemniające

Do własnej sypialni wybrałam wybrałam fotorolety zaciemniające. Rolety zostały wykonane pod wymiar na indywidualne zamówienie w sklepie https://rewallution.pl/ - bardzo spodobał mi się wzór z zamglonym lasem w stonowanej kolorystyce. To fotoroleta idealnie nadająca się do wnętrza w stylu boho. Grafika świetnie wkomponowała się w wystrój naszej sypialni i teraz sama roleta stanowi ładny element dekoracyjny pomieszczenia.

Zdecydowaną zaletą fotorolet jest możliwość ich personalizacji. Grafikę możemy dowolnie dopasować do stylistyki wnętrza. Poprzez ten sprytny manewr roleta staje się atrakcyjną ozdobą pomieszczenia.


roleta z grafiką lasu inspiracje aranżacje

fotoroleta z lasem w sypialni inspiracje

3. Rolety dzień noc

Ten typ zyskuje swoją popularność w domach dzięki swej funkcjonalności. Rolety dzień noc świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Stworzone z naprzemiennie ułożonych pasków grubszego materiału i pasków z cienkiej siateczki w zależności od ustawienia wpuszczają światło słoneczne do pokoju lub nie. W przeciwieństwie do powyższych propozycji, tych rolet nie musisz podnosić całych do góry ramy okna, aby zaciemnić mieszkanie. Często wystarczy jeden, lekki ruch ręką i gotowe :).

rolety dzień noc w sypialni aranżacje
Źródło: Pinterest.com

4. Rolety drewniane

Żaluzje weneckie często działają na podobnej zasadzie do rolet dzień noc, jednak wykonane są z innego materiału - drewna. Pięknie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, ale jeszcze piękniej w tych w stylu minimal lub boho. Stanowią naturalną ozdobę pomieszczenia. W szczególności, gdy przez deseczki wpuszczają do wnętrza trochę tańczącego światła.

żaluzje weneckie w sypialni inspiracje zdjęcia
Źródło: Pinterest.com


- wpis powstał w ramach współpracy ze sklepem Rewallution -

Prześlij komentarz

Cenię sobie SZCZERE komentarze, które nadają sens temu blogowi .Staram się odpisywać na każdy komentarz i za wszystkie serdecznie DZIĘKUJĘ :*

My Instagram

Copyright © Sandina.pl to blog o modzie, domu i urodzie. Made with by OddThemes. Support WebLove.PL.