Zrobiliśmy test DDPAI Mini 3 - to mała kamera samochodowa do 400zł. Czy warto kupić?

kamera samochodowa mała DDPAI Mini 3 test i opinia

Dzisiejszym bohaterem naszego testu jest wideorejestrator DDPAI Mini 3. To mała, o subtelnym designie kamera samochodowa z 32GB wbudowanej pamięci i funkcją nagrywania w rozdzielczości 1600p. Przetestowaliśmy ją z mężem na trasie ze Śląska do Gdańska, czyli ponad 1100km tam i z powrotem. Potrzebowaliśmy kamerki, aby czuć się spokojniej i w przypadku jakiejkolwiek kolizji na trasie lub parkingu mieć dobre podłoże do wyjaśnienia sprawy. W końcu na drodze może zdarzyć się wszystko! Czy warto kupić DDPAI Mini 3? Przeczytaj tekst i poznaj naszą opinie

Mała, 32 GB pamięci, 2k+, z trybem parkingowym - taka jest kamera samochodowa DDPAI Mini 3. Czy warto ją kupić? Test

kamera samochodowa DDPAI Mini 3 opinie czy warto

Dlaczego zdecydowaliśmy się z mężem na to urządzenie?

Po pierwsze z uwagi na pieszych. Chwilę temu zmieniły się przepisy. Piesi otrzymali więcej praw, a wcześniej i tak lekkomyślnie wchodzili na pasy z przekonaniem, że samochód zatrzymuje się w miejscu (teraz mocno generalizuję, ale takie sytuacje ciągle się powtarzają). Osoby wpatrzone w komórkę, wjeżdżające z rozmachem na rowerze na pasy bez ścieżki rowerowej, wyskakując na środek skrzyżowania z dziecięcym wózkiem bez rozglądania się. Niestety byliśmy świadkami takich sytuacji i to między innymi skłoniło nas do wyposażenia się w kamerkę.

Poza tym na drodze wiele się dzieje, a przed nami była długa wakacyjna trasa - 1200km do Gdańska i z powrotem. Wierzę, że każdy kieruje najlepiej jak potrafi. Ale kierowcy na drodze są różni. Często wkrada się zmęczenie, pośpiech czy stres, a to już pierwszy krok do popełnienia fatalnych w skutkach błędów. Dlatego warto mieć kamerkę samochodową, by w przypadku kolizji/wypadku mieć dobre podłoże do wyjaśnienia sprawy.


Co powinieneś wiedzieć o DDPAI Mini 3? SPECYFIKACJA KAMERY

Wideorejestrator DDPAI Mini 3 to bardzo zgrabna kamerka samochodowa o nowoczesnym i eleganckim designie, który nawet został nagrodzony przez German Red Dot. Przyznam od razu, że bardzo nam się podoba design, bo kamerka nie rzuca się w oczy w samochodzie.

wideorejestrator samochodowy DDPAI Mini 3 opinie

Rejestruje wideo w rozdzielczości 2k+ (2688x1944). Pole widzenia kamery to 140 stopni. Wykonuje również zdjęcia w rozdzielczości 1600 pikseli. Dodatkowo posiada funkcję robienia zdjęć w przypadku kolizji bądź stłuczki (gwałtownego szarpnięcia auta - raz nam się włączyła funkcja zdjęć na wyboistej polnej drodze, dlatego wiemy jak to działa :)). A wszystko zapisuje się na aż 32GB wbudowanej pamięci. Nagrywanie w pętli. Poprzez swoją małą wielkość kamerka nie została wyposażona we wbudowaną baterię. 

Kamera samochodowa pozwala na nagrywanie obrazu w dzień i noc, dzięki jasnemu obiektywowi o przysłonie F1.8. Jak to wychodzi w praktyce? Jaka jest jakość obrazu? Dowiesz się w dalszej części wpisu.

Urządzenie posiada czujnik grawitacyjny, aby w przypadku kolizji nagrane materiały nie uległy zniszczeniu. 
ddpai mini 3 aplikacja

Dzięki wbudowanemu modułowi Wifi kamerka na bieżąco komunikuje się z Twoim telefonem. Oczywiście po uprzednim ściągnięciu dedykowanej dla DDPAI aplikacji. Tam możesz na bieżąco przeglądać filmiki z trasy bądź zdjęcia. Zaraz dowiesz się jak zainstalować aplikację.

Co znajdziesz w zestawie?

W zestawie poza kamerą DDPAI Mini 3 znajdziemy:
  • kabel zasilający o długości 3,5m
  • ładowarkę samochodową
  • uchwyt mocujący
  • małą taśmę 3M do przymocowania uchwytu kamerki do szyby
  • przycisk zdalnego sterowania
  • instrukcja obsługi

Gdzie zamontować kamerę samochodową?


Są dwie rzeczy, które musimy zrobić zanim w ogóle zaczniemy korzystać z urządzenia. Musimy go solidnie zamocować do szyby, a następnie pobrać aplikację do łatwego przeglądania nagranych materiałów. Szyba w przypadku tej kamery to najbardziej odpowiednie miejsce, bo z tej perspektywy najlepiej widać kawałek maski i drogę.

W zestawie kamery DDPAI Mini 3 znajdziemy specjalne mocowanie i do tego taśmę 3M do przyklejenia na szybie. Powiem Wam, że ku naszemu zaskoczeniu kamera solidnie trzyma się szyby, choć jest zawieszona tylko na takim małym pasku z klejem. 

kamera samochodowa ddpai mini 3 instrukcja gdzie zamontowaćAplikacja, którą radzimy ściągnąć to "DDPAI" (logo to taki kotek z kamerką na czerwonym tle). Kamerka łączy się z apką bezproblemowo. Co prawda oprogramowanie aplikacji ma polski interface, ale mamy wrażenie że nie do końca prawidłowo zostały nazwane niektóre foldery. Mimo wszystko można się domyślić o co chodzi i łatwo się po niej porusza. Dodatkowo możecie dzielić się swoimi filmami w społeczności z apki :) Warto wiedzieć, że w aplikacji filmiki można nagrywać z funkcją "kontrola toru jazdy" - świetna sprawa, bo pokazuje nasz styl jazdy i reakcję na poszczególne przeszkody na drodze czy reakcję na nachylenie drogi.


Gdzie podłączyć wideorejestrator? 

Jak wspominałam DDPAI nie posiada wbudowanej baterii, więc musimy go podłączyć do stałego punktu zasilania - gniazdka od zapalniczki lub gniazda USB. Do tego mamy w zestawie załączoną ładowarkę samochodową. Tutaj oczywiście pojawia się problem co zrobić z kablem z kamerki samochodowej? Wszystko jest wyjaśnione w instrukcji obsługi.


My skorzystaliśmy z proponowanego sposobu i jesteśmy zadowoleni, bo kabel nie lata po całej kabinie. Jedynie szkoda, że nie zostały dołączone dodatkowe haczyki do zamocowania kabla. My musieliśmy skorzystać prowizorycznie z taśmy z marketu budowlanego. Dedykowane haczyki na pewno wyglądałyby ładniej w kabinie :)


Jak kamera DDPAI Mini 3 radzi sobie w dzień i noc? Poznaj jakość obrazu

Ten rejestrator świetnie radzi sobie w obu przypadkach! Możecie zobaczyć przykładowe zdjęcia poniżej.

Jakość obrazu wideo jest bardzo dobra w słoneczny jak i deszczowy dzień. Trochę gorzej wypada w nocy, ale takie szczegóły jak znaki czy tablice rejestracyjne nadal są czytelne. To samo dotyczy się jakości zdjęć, która również zaskakuje. Jedynie w przypadku zdjęć mocniej są widoczne zniekształcenia po obu stronach obiektywu. Jednakże to częsty problem przy 140 stopniach pola widzenia, więc nie ma się czym przejmować. DLA PORÓWNANIA ZOSTAWIAM WAM DO WŁASNEJ OCENY JAKOŚĆ ZDJĘCIA VS WIDEO 

Zdjęcie (u góry) vs screen z wideo (na dole)

kamera samochodowa DDPAI Mini 3 test i opinie


Tryb parkingowy - jak działa?

DDPAI Mini 3 to model kamery z trybem parkingowym. My akurat z niego nie korzystaliśmy, ale warto wspomnieć że taka funkcja jest. Daje możliwość monitorowania parkingu przez 24h. Dobra sprawa, jeśli często zostawiamy samochód na niestrzeżonych parkingach i boimy się o uszkodzenie naszego samochodu. Akurat do tej funkcji musimy dokupić specjalny kabel hardwire kit.


NASZE OGÓLNE WRAŻENIA Z KORZYSTANIA Z DDPAI Mini 3

Po zrobieniu ponad 1100km z tą kamerką możemy przyznać,  że jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru! ❤ Szczęśliwie nie mieliśmy żadnych przykrych przygód, ale kamerka i tak zdała test śpiewająco. Urządzenie działa sprawnie, bez jakiś dziwnych błędów w zapisywaniu nagrań, jakość  obrazu też super. Jedynie co nie przetestowaliśmy przycisku zdalnego sterowania, bo nie było nam to w jakikolwiek sposób na razie potrzebne. Ale w przyszłości... kto wie? ;) Oczywiście nadal korzystamy z rejestratora na co dzień jeżdżąc lokalnie praca-dom. Czujemy się dzięki temu spokojniejsi i bezpieczniejsi wyjeżdżając na drogę :) I w razie czego (choć mam nadzieję, że nigdy) taki zapis na kamerze to zawsze namacalny dowód.

ddpai mini 3 rejestrator samochodowy do 400zł

DDPAI Mini 3 naprawdę dobrze prezentuje się w kategorii kamery samochodowe do 400zł. Jeśli poszukujecie dla siebie wideorejestratora to nie ma się co zastanawiać, bierzcie ten! :)


1 komentarz :

Cenię sobie SZCZERE komentarze, które nadają sens temu blogowi .Staram się odpisywać na każdy komentarz i za wszystkie serdecznie DZIĘKUJĘ :*

My Instagram

Copyright © Sandina.pl to blog o modzie, domu i urodzie. Made with by OddThemes. Support WebLove.PL.