Zaczarowany Ogród w Raciborzu - mało znana atrakcja na Śląsku. Aż 5 powodów dlaczego warto ją odwiedzić

Zaczarowany Ogród Racibórz

Zaraz po przyjeździe z Raciborza zapytałam Was czy wiecie o istnieniu Arboretum Bramy Morawskiej. Szybko okazało się, że to nadal mało znane miejsce na Śląsku. Jeśli też jeszcze nie wiesz o jego istnieniu, ekspresowo nadrób zaległości! :) Ubierz wygodne buty i zarezerwuj 1,5h na spokojny spacer, bo w środku niepozornego lasu czeka na Ciebie wiele przyjemnych niespodzianek. Malowniczy Zaczarowany Ogród który przyciąga spore grono spacerowiczów to tylko jedna z wielu atrakcji

Sprawdź co jeszcze zobaczysz w tym pełnym zieleni ogrodzie botanicznym.

Arboretum Bramy Morawskiej Zaczarowany Ogród zdjęcia z tarasu

Arboretum Bramy Morawskiej - Racibórz - ciekawe atrakcje dla dzieci i dorosłych do znalezienia w parku

1. Zaczarowany Ogród Racibórz - wejdź na platformę i podziwiaj kompozycje


piękne ogrody na Śląsku gdzie

Zaczarowany Ogród to główna atrakcja Arboretum. Nic też dziwnego. Roślinne kompozycje z zielonych krzewów które zmieniają się wraz z porą roku robią wrażenie! 

Spacer bo ogrodzie możesz zacząć od przejścia się po labiryncie z roślin. Jednak aranżacja wygląda efektownie dopiero w momencie gdy staniesz na platformie widokowej. Z góry krajobraz zapiera dech w piersiach! Ta głęboka zieleń i geometryczne kształty aranżacji sprawiają, że przez chwilę możesz się tu poczuć jak w dalekich zakątkach Azji. 

Jeśli zrobisz zdjęcie z odpowiedniej perspektywy to tło uderzająco przypomina orientalny krajobraz znany nam z Bali lub Wietnamu. Widok zachwyca! Polecam odwiedzić to miejsce, aby nacieszyć oko :)

Arboretum Bramy Morawskiej Racibórz piękny ogród na spacer

Arboretum Bramy Morawskiej Racibórz opinie czy warto

2. Mini zoo

Na terenie parku znajduje się mini zoo, a wejście do niego jest całkowicie bezpłatne. Znajdziemy w nim wiele zwierzaków, m.in daniele, osiołki i kozy. Jeśli chcesz zobaczyć Racibórz z dziećmi i zastanawiasz się gdzie na spacer to myślę, że Arboteum jest idealnym miejscem dla całej rodziny. Tutaj zwykły, spokojny spacer poza tym że relaksuje to rodziców to jeszcze bawi i uczy :)

Godziny otwarcia:
  • lato 10:00 - 18:00
  • zima 8:00 - 16:00
  • w poniedziałki nieczynne
Racibórz gdzie na spacer mini zoo

3. Stawy

Spacerując po parku botanicznym na ścieżce spotkamy kilka stawów. Na zdjęciu akurat widoczny Staw Żabi przy którym znajduje się rustykalna kładka. Na wodzie uroczo pływają lilie wodne Jeden ze stawów w parku Staw Szuwarowy posiada koło młyńskie które jest elementem edukacyjnym dla dzieciaków - mogą zobaczyć jak działa takie koło w wodzie :)

Żabi Staw Arboretum Bramy Morawskiej zdjęcia

4. Terapia dźwiękiem - zgadnij drzewa po jednej nutce 🎶

Terapia dźwiękiem Arboretum Bramy Morawskiej Racibórz
Na wielkiej łące obok Zaczarowanego Ogrodu jest umieszczona taka oto instalacja. To naturalny instrument! Możesz zagrać na tubach zrobionych z różnego rodzaju drzew jak na wielkich cymbałkach.

Czy wiesz, że każde z drzew ma swój wyjątkowy dźwięk? Jeśli jeszcze nie, to koniecznie podejdź i przekonaj się sam. Może zagrasz na tym instrumencie jakąś dobrą nutę? :)

Poza tym na łące wiele się dzieje - od czasu do czasu możesz wziąć udział w bezpłatnej sesji terapii dźwiękiem. Specjalnie przeszkolona do tego osoba uderza w misy i gongi - ten rodzaj relaksu ma wiele pozytywnych właściwości dla naszego umysłu i ciała. Fale dźwiękowe przechodzące przez ciało mogą 
dawać uczucie lekkiego masażu. Poprawie ulega praca komórek oraz wewnątrzkomórkowe procesy metaboliczne. Natomiast badania prowadzone w Wiedniu i Stuttgarcie dowodzą, że terapia dźwiękiem wpływa pozytywnie na psychikę: zmniejsza poziom stresu, lęku i wpływa na ogólną poprawę samopoczucia. Więc jeśli macie gorszy dzień i chcecie poprawić sobie humor, wiecie gdzie iść :)

5. Miejsce na piknik i spacer 

To idealne miejsce w Raciborzu na spacer. Ścieżki są do przejścia dla każdego, a piękno natury zachwyca. Na wcześniej wspomnianej łące z łatwością możecie sobie zrobić chwilę przerwy i zjeść przygotowany na tą małą wycieczkę prowiant.


6. Czy do Arboretum Bramy Morawskiej możemy wejść z psem?

Spacerując po parku zauważyliśmy kilka par z psiakami. Z tego co wiem to nie możemy wejść z naszym burkiem tylko do strefy mini Zoo.


Arboretum Bramy Morawskiej cennik

Wstęp do parku botanicznego jak i mini zoo jest bezpłatny. Za postój na parkingu również nie poniesiesz opłat. Dobre wieści, bo Zaczarowany Ogród również zobaczycie za darmo :) 

Prześlij komentarz

Cenię sobie SZCZERE komentarze, które nadają sens temu blogowi .Staram się odpisywać na każdy komentarz i za wszystkie serdecznie DZIĘKUJĘ :*

My Instagram

Copyright © Sandina.pl to blog o modzie, domu i urodzie. Made with by OddThemes. Support WebLove.PL.