5 powodów dla których warto podarować czekoladki belgijskie na prezent. Przegląd świątecznych nowości Mount Blanc

 belgijska czekolada Mount Blanc

Jest zimowy wieczór, więc chętnie zasiadasz przed Netflixem ze szklanką gorącego mleka i kostką czekolady. Ale nie takiej zwykłej czekolady z marketu, tylko kostką prawdziwej belgijskiej czekolady i oddajesz się chwili zapomnienia. Znasz to uczucie? ❤ 

Zbliżają się Święta, więc warto obdarować naszych bliskich tym samym przyjemnym uczuciem za sprawą najwyższej jakości świątecznych pralinek Mount Blanc. Wierzcie lub nie, ale gdy tylko w Boże Narodzenie otwieram pudełko tych przepysznych pralin to znikają w sekund 5! Jakby co po niektórzy goście tylko czekali na te świąteczne belgijskie czekoladki ❤ Zawsze się cieszę z tego widoku  :)


Dlaczego warto podarować na prezent belgijskie czekoladki lub praliny? 5 powodów

1. Synonim luksusu

Jest kilka krajów na świecie, które słyną z najlepszej czekolady. Wśród nich jest oczywiście Belgia i ich belgijska czekolada. Producenci do jej wyrobu używają najwyższej jakości ziaren kakao co sprawia, że praliny z takiej właśnie czekolady są uznawane za ekskluzywne słodycze. Świadomość, że praliny Mount Blanc w pudełku są przygotowane z najlepszego gatunku czekolady pozwala obdarowanej osobie poczuć się szczególnie wyjątkowo. 

Praliny pochodzące z Belgii mają zaledwie 100 letnią historię, ale w tym czasie udało im się zdobyć wielkie grono miłośników na całym świecie ze względu na swój elegancki wygląd i doskonały smak.


ekskluzywne czekoladki Mount Blanc opinie

2. Piękne wzory pralin i opakowań

Szczerze uwielbiam świąteczne bombonierki Mount Blanc za różnorodność wzorów i kolorów pralin. Co roku do ich kolekcji czekoladek dołączane są nowe wzory - takim sposobem odkryła, że w tym roku doszły czekoladki ze stempelkiem w kształcie renifera! :) 

Takie czekoladowe prezenty mają to do siebie, że zwykle możemy je dowolnie skomponować według lubianych smaków lub skorzystać z już przygotowanych zestawów. Największą jednak przewagę nad zwykłą świąteczną czekoladą mają eleganckie opakowania. Samo otwarcie drewnianego pudełka (często personalizowanego imieniem) ze słodkimi czekoladkami to satysfakcja i dobry początek dla naszego rytuału delektowania się słodyczami.

mount blanc

3. Ręcznie robione

Praliny to prawdziwe dzieło sztuki wśród czekolady. Najczęściej do ręcznie robionych czekoladek zaliczamy trufle wyróżniające się swoim nieregularnym kształtem na tle innych pralin. Każda niepowtarzalna co stanowi o jej wyjątkowości. Połączenie cennych trufli z najlepszą delikatną czekoladą to kwintesencja elegancji na salonach. W dodatku pasują na każdą okazję od urodzin po biznesowy bankiet, kończąc na świętach Bożego Narodzenia.

Ciekawostka: Trufle to najdroższe grzyby świata. Zbiera się je głównie we Włoszech, a tam zbiory są kontrolowane przez prawo co wpływa na ich wysoką cenę.


4. Wyjątkowy smak

Ekskluzywne słodycze wyróżniają się delikatnością smaku czekolady. Ziarna kakaowca są bardzo drobno mielone co nadaje czekoladzie aksamitności - takiej że wręcz rozpływa się w ustach, a w środku pod żadnym pozorem nie znajdziemy grudek.

belgijskie czekoladki na prezent

5. Eksplozja zmysłów


W środku zwykle jest nadzienie - owocowe lub bakaliowe. Bombonierki Mount Blanc które widzicie na zdjęciach mają różne smaki. Niektóre z nich w środku wypełnione są kremowym nadzieniem (te są moje ulubione!), inne delikatnym owocowym musem. Każdy znajdzie coś dla siebie - do koloru do wyboru. 

Jeśli zaczniesz się świadomie delektować czekoladą doznasz jej smaku intensywniej. Poznasz unikatowości każdej pojedynczej praliny. Na moment poniesiesz się prawdziwej eksplozji zmysłów i uciekniesz do czekoladowego, beztroskiego świata.2 komentarze :

Cenię sobie SZCZERE komentarze, które nadają sens temu blogowi .Staram się odpisywać na każdy komentarz i za wszystkie serdecznie DZIĘKUJĘ :*

My Instagram

Copyright © Sandina.pl to blog o modzie, domu i urodzie. Made with by OddThemes. Support WebLove.PL.