Piątek 13-stego. Pechowy dzień? Czy stoi za tym coś innego?


 Piątek 13-stego...oto dzień, który sprawia, że niektórzy wzdrygają się, gdy tylko o nim pomyślą, u innych wywołuje głośny śmiech. Reakcje są skrajnie różne i choć Ci drudzy myślą, że w zupełności nie dotyczą się ich przesądy związane z tym oto piąteczkiem to są w błędzie. Niestety w naturze mamy coś takiego, że chcąc nie chcąc dajemy się nabierać, że okropne rzeczy, które nam się przydarzają to wszystko wina PECHA!

Skąd taki pomysł na posta? 

Wbrew pozorom data w kalendarzu wcale nie nasunęła mi myśli, by napisać tego posta. Jednak przeglądając facebook'a i komentarze tam umieszczane dało mi to do myślenia i w pewnym sensie natchnęło. Natrafiłam na fajne komentarze typu: 

"To dla mnie taki pechowy dzień! Budzik mnie nie obudził, uciekły mi dwa autobusy, a gdy już przyjechałam na uczelnię to okazało się, że nie mam wykładów...no jakaś okropność mówię Wam. Prawdziwy piątek 13-stego ;/ ".

Czemu takowy pech nas w ten dzień prześladuje?

Widząc przytoczony wyżej komentarz od razu sobie pomyślałam (pewnie jak większość z Was ;) ), co za kretynka! No tak, najlepiej zwalić winę na dzień, który jest dniem jak każdy inny. Dziewczyna nie pomyślała o tym, że gdyby nastawiła sobie budzik i upewniła się o tym lub sprawdziła czy telefon się nie rozładuje do rana, to zapewne by wstała o tej godzinie co zawsze, a przed uczelnią sprawdziła maila i PROBLEMU nie ma.

Choć myślimy, że nas się to nie dotyczy to wciąż dajemy się nabierać. Wpływ środowiska (czy to babcie, które ciągle wdrążają nam jakieś przesądy typu: nie witać się w progu, nie dawać butów na stół i tych przykładów mogłoby się znaleźć 2 tys!) sprawia, że zmieniamy myślenie i robimy to co nam wpojono do głowy, choć czasem dajemy się samemu na to przyłapać. Wracając do piątku -niestety, ludzie mają w naturze zrzucać winę na coś co się do owego nieszczęścia w ogóle nie przyczyniło i nie potrafią realnie spojrzeć na to, że wina jest w ich osobie. Przecież nie lubimy się krytykować, a o zgrozo być krytykowani. Co gorsza ludzie słysząc coś takiego jak Piątek 13-stego zmieniają radykalnie swoje myślenie i zachowanie (zazwyczaj nieświadomie) i tu nasuwa mi się na język od razu SAMOSPEŁNIAJĄCE SIĘ PROROCTWO. To taka genialna sprawa, że sami doprowadzamy do takiej sytuacji w której owy pech znajdziemy. Typu:

 "O nie! Dziś jest piątek 13-stego i na pewno dostanę ochrzan od szefa" - co jak się okazuje dzieje się, bo sami do tego doprowadziliśmy np.nie oddając na czas projektu, czyli znów wina jest w nas samych ;)


Jedyne co w tym wszystkim jest pocieszające to to, że robimy to często nieświadomie ;)


Po tak długim wywodzie podsyłam Wam kilka zabawnych obrazków. Oczywiście trochę ironicznych, żebyśmy zdali sobie sprawę, że pech tworzymy sobie sami :) 


Pozdrowionka Ludziska! :* Nie dajcie się złapać "pechowi" ;) 

Jeszcze pytanko...a w Waszych rejonach jakie istnieją głupkowate przesądy? ;)

18 komentarzy :

 1. Zgadzam się z Tobą w 100% ;) w takim dniu gdy coś nam nie wychodzi zawsze zrzucamy winę, na piątek 13- stego ;D
  http://xblueberrysfashionx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wierzę w pechowe piątki 13-tego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Narazie nic pechowego mnie nie spotkało :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W taki zabobony nie wierzę i przede wszystkim cieszę się z faktu, że jutro wolne! :) Sam dzień póki co wcale nie był zły ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. OMG. IS TRUE! TODAY IS 13TH FRIDAY
  :-)))
  Xx
  S.
  www.manthroughclothes.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wierzę w przesądy, u mnie 13 piatek był takim smaym niem jak inne:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie piątek 13go to taki sam dzień jak każdy inny :) Nie wierzę w przesądy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja w ten piątek w ogóle się nie spostrzegłam, że to piątek trzynastego, dopiero późnym wieczorem jeden z blogów mnie uświadomił ;) ale może to i dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nice post, sweetie! You must be a cat lover! xoxo

  OdpowiedzUsuń
 10. dokładnie, wszyscy zrzucają winę na piątek 13, jednak wszystko należy od podejścia, ponieważ piątek 13 również może być tym szczęśliwym dniem ;)
  www.honestallthetime.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. U choise only fabolous pics!! I love this slogans!
  Lovely post darling
  Kisses
  http://www.sweetbea.it

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak do tej pory w piatek 13 nic sie nie wydarzylo przykrego...
  Wiec nie mam powodu aby wierzyc w przesądy :)

  OdpowiedzUsuń

Cenię sobie SZCZERE komentarze, które nadają sens temu blogowi .Staram się odpisywać na każdy komentarz i za wszystkie serdecznie DZIĘKUJĘ :*

My Instagram

Copyright © Sandina.pl to blog o modzie, domu i urodzie. Made with by OddThemes. Support WebLove.PL.