The world is a book...


"Świat jest książką i ten kto nie podróżuje czyta tylko jej pierwszą stronę" - to jeden z tych niepozornych napisów na t-shircie, który nosi w sobie małą życiową prawdę ❤ Zmiana otoczenia choć na moment jest nam potrzebna.

Możemy się przez to wiele nauczyć! I nie mówię już o tym, że będąc daleko od domu doceniamy więzi z najbliższymi, ale podróże kształtują. Banalne, słyszane tysiąc razy...ale prawdziwe! Siedząc ciągle na "pierwszej stronie", czyli w otoczeniu które dobrze znamy nie dowiemy się nigdy, że na drugim końcu świata na obiad je się sushi, a nie kotleta schabowego ;) Musimy wyjechać, by docenić kulturową różnorodność, przełamywać schematy i obalać stereotypy! Bo przecież nie każdy Ruski to pijak, nie każdy Włoch to maminsynek i nie każdy Polak to złodziej, prawda? :) Ale by to zrozumieć musimy ruszyć nasz tyłek z cieplutkiego, bezpiecznego gniazdka i dotknąć, przekonać się na własnej skórze... bo żadna, ŻADNA książka nnie nauczy nas tego czytając tylko jej pierwszą stronę :) Zgadzacie się ze mną? :)


|| "The world is a book and the one who does not travel read only a page" - this is one of those inconspicuous t-shirt text with a little truth in life.

We can learn a lot from it! And I'm not saying that being away from home, we appreciate relationships with our loved ones, but travels broadens the mind. Banal, heard a thousand times ... but true! Sitting on the "first page", that is, in the environment we know well, we will never know that at the other end of the world they have sushi and not a pork cutlet ;) We have to go to appreciate cultural diversity, break the stereotypes! Because not every Russian is a drunk, not every Italian is a mummy's boy and not every Pole is a thief, right? ;) But to understand this we have to move our ass from the warm, safe sofa and touch the world, to see for yourself... because no one, no book will teach us about the world if we're reading only the page :) Do you agree with me? :)T-shirt: Zaful
Kapelusz | Hat: Szaleo.pl
Okulary | Sunnies: Hawekersco.com3 komentarze :

  1. Ta bluzeczka jest boska! A Ty wyglądasz jak milion $$$ :) pozdrawiam i zapraszam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się! :) Podróże mogą nas bardzo wiele nauczyć :) A opierając się wyłącznie na informacjach od innych osób dostajemy tylko powierzchowną wiedzę :)

    OdpowiedzUsuń

Cenię sobie SZCZERE komentarze, które nadają sens temu blogowi .Staram się odpisywać na każdy komentarz i za wszystkie serdecznie DZIĘKUJĘ :*

My Instagram

Copyright © Sandina.pl to blog o modzie, domu i urodzie. Made with by OddThemes. Support WebLove.PL.